Виховна робота

Виховна проблема: "Реалізація сучасних педагогічних технологій освіти на засадах компетентнісного підходу в контексті положень "Нової  української школи""

МЕТА ВИХОВНОЇ РОБОТИ НАШОГО ЛІЦЕЮ:

1. Виховання самодостатньої компетентнісно – орієнтованої особистості, громадянина України і світу через систему національно-патріотичного виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей; виховання у підростаючого покоління духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української Держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини, відновлення і вшанування національної пам’яті; формування психологічної та фізичної готовності молоді до виконання громадянського та конституційного обов'язку щодо відстоювання національних інтересів та незалежності держави, виховання правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки — Герба, Прапора, Гімну України та історичних святинь; забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості в Україні відповідно до її інтересів та можливостей, набуття дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення.

2. Забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, єдність фізичного, духовного та інтелектуального розвитку особистості, формування цілісного сприйняття світу і людини в гармонії з навколишнім середовищем і з собою.

3. Розвиток творчого потенціалу кожної дитини, реалізація її нахилів і здібностей в різноманітних сферах діяльності та спілкування.

4. Виховання свідомого ставлення до свого здоров’я, формування засад здорового способу життя.

5. Профілактика соціально небезпечних хвороб та негативних явищ в молодіжному середовищі.

6. Профілактика правопорушень учнів та превентивне виховання.

7. Профілактика дитячого та дорожньо-транспортного травматизму.

8. Протипожежна робота в школі.

ЗАВДАННЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ

НА 2022 – 2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

1. Створювати умови для популяризації серед учнів кращих здобутків національної культурної і духовної спадщини, героїчного минулого і сучасного українського народу.

2. Створювати умови для формування інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості.

3. Сприяти розвитку в учнів активної громадянської позиції та сприяти становленню громадянина-патріота України.

4. Плекати розвиток духовної, емоційно-естетичної, інтелектуальної сфери учнів на основі української мови; через мовне посередництво долучати школярів до національної історії .

5. Продовжувати роботу з пропаганди здорового способу життя учнів як одну зі складових загальнокультурної компетенції

6. Створювати комфортні умови для самовизначення, самовдосконалення, самореалізації особистості

7. Активізувати співпрацю педагогічного колективу з органами учнівського та батьківського самоврядування щодо формування у дітей та молоді духовності, моральної культури, толерантної поведінки, уміння жити в громадянському суспільстві.

8. Проводити інформаційно-просвітницьку роботу з батьками, спрямовану на формування толерантності, поваги до культури, історії, мови, звичаїв та традицій як українців так і представників різних національностей.

ОСНОВНІ ОРІЄНТИРИ ВИХОВАННЯ

1. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

2. Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей.

3. Ціннісне ставлення до себе.

4. Ціннісне ставлення до праці та природи.

5. Ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

У 2022 – 2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ  ВИХОВНА РОБОТА БУДЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЬ ЗА НАСТУПНИМИ НАПРЯМКАМИ:

• робота з соціального захисту учнів;

• національно-патріотичне виховання;

• морально-етичне виховання;

• превентивне виховання; робота з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх;

• робота з охорони життя і здоров’я учнів;

• громадянське виховання;

• трудове виховання та профорієнтація;

• художньо-естетичне виховання;

• екологічне виховання;

• формування здорового способу життя;

• учнівське самоврядування,

а також:

• запобігання насильству в сім’ї;

• запобігання насильству в дитячому середовищі;

• запобігання ксенофобських та расистських проявів серед молоді;

• гендерна рівність;

• робота щодо Конвенції ООН про права дитини ;

• толерантність у спілкуванні.