Правила безпечної поведінки під час канікул

Дата: 12.06.2023 20:14

Літо триває...  Але усім  треба потурбуватися про те, щоб ці дні були не тільки цікавим, але й безпечними. А це означає, що треба пригадати правила безпечної поведінки під час канікул.

😀Постійно дотримуйтеся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуйте їх, це небезпечно для життя. Переходьте вулицю тільки у відведених місцях. Заборонено гратися на проїжджій частині вулиці. Будьте обережні під час катання на велосипедах, самокатах, скейтах, роликових ковзанах.

😀Не грайтеся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережні з газом. Не вмикайте його без дозволу батьків та без потреби.

😀Не чіпайте невідомі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідомляйте дорослих.

😀Будьте обережні з електроприладами. Не вмикайте їх без дорослих. Не торкайтеся оголених проводів.

😀Не чіпайте бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.

Ідучи на канікули, ПАМ'ЯТАЙ!!!

Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул для учнів

• Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
  • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
  • Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
  • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
  • Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
  • Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
  • Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
  • Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
  • Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
  • Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Правила дорожнього руху

• Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;

• дорогу переходити не поспiшаючи;

• не можна переходити дорогу навскіс;

• переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;

• якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;

• якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

Правила електробезпеки

• Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;

• категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;

• не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під напругою;

Пам’ятайте:зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;

- виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити полiцiю, школу, вiйськкомат.

Правила протипожежної безпеки

• Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;

• гра з вогнем — одна з причин пожежi;

• дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час літніх канікул.

Любі діти, дбайте про своє здоров’я та життя !

Бажаємо гарних канікул!