Інклюзивна освіта

Що таке інклюзивна освіта?

Інклюзивна освіта дає можливість усім учняму повному обсязі брати участь у житті колективу дитячого садка, школи, дошкільному та шкільному житті.

Інклюзивне навчання — це система освітніх послуг, що базується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, яка передбачає навчання в умовах загальноосвітнього закладу.

Інклюзивна освіта — це процес, у якому школа намагається відповідати на потреби всіх учнів, вносить необхідні зміни до навчальної програми та ресурсів, щоб забезпечити рівні можливості.

ПЕРЕВАГИ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ:

• Діти навчаються разом у звичайній школі.
  • Поліпшується моторний, мовний, соціальний, емоційний розвиток дитини.
  • Діти отримують можливість жити разом з батьками.
  • Оволодіння новими вміннями та навичками відбувається функціонально.
  • Навчання проводиться з орієнтацією на здібності та інтереси дітей.
  • У дітей є можливість для налагодження дружніх стосунків з ровесниками.
  • Діти з особливими потребами отримують ефективну освіту, щоб жити повноцінним життям.

Індивідуальний навчальний план Малюх Д.П. на 2023-2024 н.р.

Про організацію інклюзивного навчання в закладі у 2023/2024 н.р.

Наказ про затвердження годин для проведення корекційно-розвиткових занять

Наказ про створення та організацію роботи психолого-педагогічної команди супроводу дитини з особливими освітніми потребами

План роботи команди психолого-педагогічного супроводу

План розвитку інклюзивної освіти в Жашківському ліцеї № 4 Жашківської міської ради Черкаської області

ПРОТОКОЛ № 1 засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами Малюх Дар’ї Петрівни (учениці 5 класу)

"Космос зачаровує"

12 квітня - Всесвітній  день авіації та космонавтики. Цей день знаменує собою видатні здобутки людства в освоєнні повітряного та космічного простору.

15:12 12.04.2024

"Fake: як розпізнати та протидіяти?"

Всеукраїнський конкурс "Fake: як розпізнати та протидіяти?" від проєкту "На Урок". Учениця 5 класу Малюх Дар'я долучилася до участі, перевірила свої знання та вміння розпізнавати фейк та інші підступні види інформаційних повідомлень в інтернеті та ЗМІ, а також - дізналася захопливі факти про інформаційне суспільство та передумови його появи.

15:18 29.03.2024

"Таємниця генія Шевченка"

Учениця 5 класу Малюх Дар'я під керівництвом асистента вчителя Куцої О.О. взяла участь у Всеукраїнському конкурсі від освітнього проєкту "На Урок" "#ТГШ210: Таємниця генія Шевченка" та отримала диплом ІІІ ступеня. Цей конкурс став не лише шансом продемонструвати свої знання, а й чудовою можливістю ще більше дізнатися про життя та творчість геніального українського поета.

10:29 07.03.2024

"Мова - генетичний код нації"

Учениця 5 класу Малюх Дар'я долучитися до відкритої обласної патріотичної вікторини "Мова - генетичний код нації", присвяченої Міжнародному дню рідної мови та отримала Диплом Центру туризму.

15:35 22.02.2024

"Україна понад усе"

День єднання - свято української згуртованості. Асистент вчителя Куца О.О. провела інформаційну хвилинку "Україна понад усе", на якій учениця 5 класу дізналася про історію виникнення свята та його значення для українського народу.

10:51 16.02.2024

"Перлини України"

Учениця 5 класу Малюх Дар'я взяла участь у конкурсі живопису імені Григорія Синиці на тему "Перлини України " та  отримала грамоту.  Бажаємо дівчинці творчих успіхів,  нових досягнень та перемог.

12:14 13.02.2024

Інженерний тиждень

З 22  по 26 січня учні 5 класу разом із асистентом вчителя Куцою О.О. долучилися до Інженерного тижня 2024 року. Ці дні досліджень та винаходів додали радощів дітям. День 1. Ми любимо експериментувати та досліджувати. "Магічний пісок",  які дива можна побачити у воді? Над цим працювала учениця 5 класу Малюх Дар'я.

13:27 26.01.2024

"Пам'ять єднає покоління!"

Сьогодні асистентом учителя Куцою О.О. було проведено для учениці 5 класу інформаційну хвилинку "Пам’ять єднає покоління". Дівчинка переглянула презентацію, засудила Голодомор як акт винищення людства, виготовила паперове янголятко - символ шани та пам'яті про загиблих під час геноциду 1932-1933 років, вшанувала пам'ять загиблих біля локації в бібліотеці ліцею.

13:41 24.11.2023

Толерантність врятує світ!

16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності.💑 Для  учениці  5 класу  асистент учителя Куца О.О.  провела годину спілкування "Планета толерантності".   Дівчинці в доступній і цікавій формі були представлені такі поняття, як милосердя, співчуття, терпіння, доброта. Дуже важливо, щоб учениця  зрозуміла, що людям потрібно жити мирно, поважати тих, хто поряд, бути до них терпимими,  безкорисливо робити добро і дарувати його людям.

14:54 16.11.2023